Menej je niekedy viac - Novacesta.sk

Nová cesta,
nový pohľad a rozvoj.
nový rozmer,
Prejsť na obsah

Menej je niekedy viac

Články a videá
Častokrát sa vo svojej praxi stretávam s prípadmi, keď klienti skúšajú veľa spôsobov a metód ako si pomôcť sebe a svojím blízkym. Každý pritom koná v dobrej viere. Všeliek však neexistuje, tak skúšajú jedno cez druhé, pretože viac možností sa javí ako väčšia šanca na úspech. No nie je to vždy tak. Niektoré terapie, či postupy napriek tomu, že sa snažia človeku pomôcť, sú vzájomne kontraindikované. Inak povedané, ak budete pri svojom liečení používať viaceré spôsoby súčasne, výsledok sa nemusí dostaviť, dokonca sa stav môže zhoršiť. Tieto princípy platia nielen v duchovnej, či fyzickej úrovni, ale aj medzi nimi vzájomne.
 

Každá duchovná a energetická terapia pracuje na základe určitých princípov a postupov. Niektoré dodávajú energiu, iné harmonizujú, menia toky, odstraňujú nežiadúce energie, či pôsobia na rôznych úrovniach. Energetický systém každého je komplexný systém a znesie iba určité množstvo zmien! Terapeut počas svojej terapie nikdy nesmie presiahnuť túto hranicu! Preto sa u niektorých klientov vykonáva niekoľko opakovaní energetických liečení, nakoľko nie je možné opraviť všetko naraz. Energetické telo by tieto zmeny neunieslo a malo by to dlhodobo zlý dopad nielen na energetickú, či psychickú, ale aj na fyzickú úroveň. To, koľko každý klient znesieme je individuálne. Závisí to od veku, súčasného stavu, energetického poškodenia, ako dlho tento stav trvá a iných faktorov.
 

Liečenie nie je len o konkrétnom jednom energetickom pôsobení terapeutom, ale ide o komplexný proces od prvej po poslednú terapiu, kde je klient energeticky plne a trvalo zharmonizovaný. Počas terapie je preto nevyhnutné so svojim terapeutom konzultovať všetky postupy a metódy, ktoré počas liečenia používate. Skúsený terapeut pozná, ktoré metódy sa podporujú a ktoré vzájomne rušia. Vždy využívajte služby len jedného konkrétneho energetického terapeuta. Po prvej terapii absolvujte ďalšie, ak je to potrebné a až po skončení poslednej môžete vyhľadať iného.
 

Spomínam si na jeden extrémny prípad. Prišli za mnou dve ženy s tým, že ich príbuzná leží v kritickom stave v nemocnici. Keď som sa na všetko pozrel, okamžite som zistil, že danej pani pomáha ďalších 12 liečiteľov. Najskôr všetko popierali s tým, že to tak nie je, až neskôr po dôkladnom rozhovore priznali, mysliac si, že viac liečiteľov jej dodá viac energie a skôr vyzdravie. Viac liečiteľom pritom znamená viac rôznych energii a teda aj viac vzájomných rušení sa. V konečnom dôsledku sa jej nepomáhalo, len 12 ľudí strácalo svoj čas kvôli malichernosti klientok. Keby ju liečil ktorýkoľvek z nich, určite by mala väčšiu šancu na pozitívny výsledok.

Z praxe viem uviesť aj ďalší zaujímavý prípad, keď klientka bola hneď po prvej terapii u veštice a tá jej zistila rôzne prilepené negatívne energie a závisť, ktorá ju blokovala. Samozrejme vykonala čistenie, ktoré jej malo pomôcť. Na druhý deň prišla za mnou s tým, že sa jej po liečení dosť pohoršilo. Po preskúmaní som zistil, že aj keď veštica nevykonala nič zlé, urobila silný zásah, ktorý sa nesmie vykonávať niekoľko dní po liečení preto, lebo energetické telo sa vtedy prestavuje. Počas prestavovania mu niekto zmenil celý chod, čím sa nielen pripravila o výsledok liečenia, ale súčasne aj nadmerne zaťažila energetický systém tak, že po čistení bola dlhodobo preťažená z energetického pretlaku.
 

Preto, keď vyhľadáte pomoc profesionálneho energetického liečiteľa, alebo človeka pracujúceho v duchovnej oblasti, vždy mu povedzte, aké terapie ste vyskúšali, ktoré ste nedokončili a či plánujete ďalšie. Vyhnete sa tak veľkému množstvu zbytočných komplikácii. Nájdite si radšej jedného, ktorému najviac dôverujete alebo máte naňho dobré referencie od svojich známych a postupujte podľa jeho pokynov a praxou preverených postupov.
© Rastislav Briestenský
Návrat na obsah